World´s 50 Best Bars awards.

 

Poznáme päťdesiatku najlepších barov na svete. Veľký úspech v tohtoročnom rebríčku zaznamenal aj jeden z top svetových barmanov, Slovák Erik Lorincz. Jeho londýnsky bar Kwānt je šiestym najlepším podnikom na svete. Druhým úspešným Slovákom na tomto zozname je barman Martin Hudák, ktorého bar Maybe Sammy v Sydney obsadil 11. miesto.

Kwānt sa nachádza na vychytenej Heddon Street v Londýne a Lorincz ho otvoril len minulý rok v máji. Má vystihovať britskú eleganciu 19. storočia a je inšpirovaný podnebím severnej Afriky podobne ako reštaurácia Momo, ktorá sa nachádza v rovnakej budove (a má toho istého majiteľa, Lorinczovho spoločníka a úspešného gastropodnikateľa Mourada Mazouza).

Lorincz bol v minulosti iba desiatym hlavným barmanom presláveného American baru v jeho vyše 125-ročnej histórii. Počas pôsobenia na jeho čela sa v roku 2017 stal American bar najlepším barom na svete a odišiel odtiaľ kvôli založeniu vlastného podniku.

Tesne pod hranicou prvej desiatky sa umiestnil bar ďalšieho Slováka. Martin Hudák, člen nášho tohtoročného rebríčka 30 pod 30, vybudoval v austrálskom Sydney bar Maybe Sammy, ktorý vlani tiež zaradili medzi 50 najlepších barov sveta a zároveň ho vyhlásili za najlepší novootvorený bar na svete. Tento rok sa mu ušlo aj ocenenie najlepší bar v Australázii či cenu Michter’s Art of Hospitality Awards.

 

Obrázok článku

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie